
Absolutely. And I’m not talking about a dollar store. I’m talking about $3 worth of saffron because an ounce of saffron costs more than an ounce of gold. Also, wine to cook with. I don’t drink wine, but I occasionally need 3/4 cups of wine. And a handful of fresh green beans. I don’t need a pound.
